15.09.2021

Як продати биту машину – поради від компанії TopVykup

За статистикою більше 70% старих машин, виставлених на продаж, як мінімум 1 раз були в ДТП. Битий транспортний засіб - головний біль для власника. Потрібно думати, де його зберігати: оплата місця на стоянці, що охороняється влетить в копієчку, а при вуличному зберіганні є високий ризик, що "доброзичливці" що-небудь відкрутять. Загалом, чим раніше ви позбавитеся від автомобіля, тим краще для ваших нервів і бюджету. Однак збути такий транспортний засіб в більшості випадків дуже складно. Ми підготували кількох варіантів, як продати биту машину.

Як продати розбитий автомобіль: варіанти

У вас є кілька способів, як продати бите авто:
  • Самостійно. Наприклад, через сайт з оголошеннями.
  • Звернувшись в компанію по автовикупу машин після ДТП.
  • Відремонтувати, а потім продати.
Розглянемо особливості, плюси і мінуси кожного способу.

Звернутися в автовикуп

На сьогоднішній день викупом транспортних засобів після ДТП займається велика кількість компаній в Києві і інших містах України. Тому проблем, куди продати биту машину, у вас точно не буде. Автовикупи скуповують транспортні засоби практично в будь-якому стані:
  • з невеликими вм'ятинами і подряпинами;
  • згорілі і після утоплення;
  • що не підлягають відновленню.
Навіть якщо внаслідок аварії порушена геометрія кузова, пошкоджені складові конструкції і спрацювали подушки безпеки, компанії по автовикупу все одно можуть прийняти таку машину. При цьому рік випуску, модель і марка зазвичай не мають значення. Головна перевага сервісу автовикуп - швидкість угоди. Приїжджає фахівець, оглядає транспортний засіб, озвучує, за скільки можна продати битий автомобіль. Якщо ви згодні продати за ці гроші, переоформляються документи, і ви отримуєте оплату. Машину забирає евакуатор компанії звідти, звідки ви скажете. Мінус варіанту - компанії-скупники пропонують зазвичай на 10-15% менше, ніж ви б могли отримати при самостійному продажу. З іншого боку, куди простіше і швидше звернутися до спеціалізованої фірми, ніж витрачатися на ремонт або займатися пошуком покупця особисто. Для чого компаніям ваше пошкоджене авто? Якщо машину можна відновити, її ремонтують і перепродують, заробляючи на різниці в ціні. Якщо ж транспортний засіб не піддається відновленню, його розбирають на запчастини. Продаж на запчастини - ще один популярний спосіб збути автомобіль після серйозного ДТП. Поговоримо про цей варіант більш докладно.

Як вигідно продати биту машину на запчастини

В ремонті зазвичай немає сенсу, коли рама і кузов деформовані або автомобіль занадто старий (але не раритетний, не користується попитом у колекціонерів). Тим не менш оригінальні деталі авто можуть користуватися серед автолюбителів хорошим попитом. А якщо це була дорога машина, то і запчастини до неї, відповідно, дорогі. Як ще продати авто після ДТП? Деталі можна запропонувати сервісному центру. І, як вже зазначалося вище, биті транспортні засоби для подальшого розбирання купують компанії автовикупу. Крім запчастин, попитом користуються метали: чорні і кольорові, які вдасться витягнути з автомобіля і здати на базу металобрухту.

Розмістити оголошення

Публікуєте оголошення на спеціалізованому сайті, в соціальних мережах, газеті і чекаєте покупців. Скільки грошей просити за авто? Все залежить від технічного стану, року випуску, марки, пробігу. У цій статті розглядається питання, як продати аварійний автомобіль, тому детальніше зупинимося на стані транспортного засобу. Експерти відзначають, що цілі коробка і двигун - це вже 35% від ціни автомобіля. Більше "виживших" деталей? Додавайте до вартості ще. Але все дуже індивідуально. Іноді вдається вторгувати 50% від ціни, іноді і 30% ніхто не дасть. Буває, що покупець сам призначає суму - вам потрібно лише прийняти рішення: продавати чи ні. Класичний спосіб оцінки машини - моніторинг схожих оголошень. За моделлю, маркою, роком і, головне, за пошкодженнями. Додавайте в вартість відразу близько 5% - це та сума, яку можна спокійно скинути при розумному торзі.

Відремонтувати і продати

Мабуть, найскладныший і тривалий варіант, як продати автомобіль після ДТП. Але при деяких умовах він може принести хороший зиск. Ремонт завжди починають з оцінки пошкоджень, отриманих в аварії. Прості пошкодження - це подряпини, вм'ятини, пошкодження крил, бампера, фар, решіток. Зазвичай в такому випадку досить заміни і фарбування деталей. Головне, щоб не постраждав кузов. Наприклад, якщо деформовані рамки і силові елементи кузова, ремонт буде або дуже складним і дорогим, або неможливим в принципі. Таким чином, отримати вигоду при відновленні машини можна лише в тому випадку, якщо ви потім продасте її за більшу суму, ніж вклали. Наприклад, ви професійно займаєтеся ремонтами транспортних засобів або знаєте майстерню, де зроблять добре і недорого.

Як вигідно продати машину після аварії

Отже, ми розглянули кілька варіантів, як продати битий автомобіль. Який з них найвигідніший, залежить від багатьох чинників: ваших цілей і очікувань, стану транспортного засобу та інших нюансів. Немає часу і бажання займатися продажем самостійно? Звертайтеся в компанію автовикупу. Угода займе 1 день. Компанія з викупу авто стане відмінним варіантом і в тому випадку, коли стан машини оцінюється як "здати на запчастини / металобрухт". При самостійному продажі прийдеться повозитися. Особливо, якщо ви задумали ще й попередній ремонт. Такі варіанти теж мають свої умови. Зокрема, важлива наявність часу і можливості продати відновлене авто дорожче, ніж обійшовся ремонт. Розгляньте всі способи, як продати машину після аварії, і виберіть той, який підходить саме вам.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...