27.05.2020

Скупка авто на розбирання: що слід врахувати при продажу

Содержание статьи:

Які автомобілі краще продати на запчастини

У деяких випадках послуга викупу авто — ваш єдиний шанс продати свій транспортний засіб. На запчастини зазвичай віддають машини після серйозних дорожньо-транспортних пригод, які потребують дорогого нерентабельного ремонту. Або автомобілі, які взагалі не піддаються відновленню. Якщо ж документи втрачено, завдання з продажу ускладнюється в кілька разів.
Які машини можна збути тільки за допомогою скупки авто на запчастини?

З серйозними поломками

скупка авто на розбирання
В цю категорію входять такі транспортні засоби:
 • Після ДТП, особливо ті, які потребують тривалого та витратного відновлення, або ті, що не піддаються відновленню.
 • Після загоряння. Внаслідок ДТП або несправної електросистеми і т. п.
 • Після негативного впливу різних речовин. Сюди відносяться машини, які постраждали від лужного середовища, кислоти, різних інших хімікатів, автопотопельники.

Справні, але старі

Скупка старих авто на запчастини допоможе позбутися від мотлоху в гаражі, що повністю вичерпав свій технічний ресурс. Сюди відносяться:
 • Старі, "убиті" транспортні засоби, які немає ніякої можливості продати. Вони не користуються попитом у автовласників.

З проблемними документами

Або взагалі без паперів. Це можуть бути навіть дуже дорогі іномарки в ідеальному стані, але з певними юридичними складнощами:
 • Проблемами з реєстрацією — скасуванням, утилізацією, невідповідністю номерів машини і кузова та іншими юридичними складнощами.
 • Невідповідністю законодавчим нормам. Наприклад, за рівнем екологічності.
 • Повністю відсутніми документами. Наприклад, якщо вони втрачені, і господар не хоче витрачати гроші та час на їх відновлення.
Окрема проблемна категорія — нерозмитнені транспортні засоби. Послуга прийому авто на розбирання для євроблях стає все більш затребуваною.
За останні кілька років в Україну було завезено величезну кількість автомобілів на іноземних номерах. Ці транспортні засоби не можна поставити на облік або застрахувати. Продати звичайним шляхом теж вкрай складно. Митні процедури вимагають вкладення великих грошей, а без них автомобіль вважається незаконним в нашій країні. Щоб повернути хоч якісь гроші, можна скористатися терміновим викупом авто на запчастини.

Складнощі продажу авто без документів

викуп авто на розбиранняЯк і у людини, у кожного транспортного засобу є свій документ. Він містить інформацію, яка його ідентифікує: модель і марку, рік випуску, хто є власником і інші дані. Це технічний паспорт машини. Він потрібен, в першу чергу, для проведення угод з транспортним засобом і контролю за наявними в особистій власності громадян автомобілями, щоб скоротити число викрадень в країні.
Заборони на продаж авто без паперів в Україні немає. Але навряд чи хтось захоче зв'язуватися з подібним товаром, адже за ним може стояти шахрай, який продає транспортний засіб в заставі у банку або викрадений. Тому знайти покупця практично неможливо — оголошення подібного роду просто ігнорують.
Якщо ви втратили техпаспорт, а повернути або відновити документ з певних причин немає можливості або бажання, рекомендуємо звернутися в спеціалізовану компанію. Є компанії, які займаються скупкою машин на запчастини в будь-якому стані з будь-яким набором юридичних паперів. Навіть при відсутності технічного паспорту.

Ціни та умови викупу авто на розбір

Після серйозної дорожньо-транспортної пригоди автомобіль можна тільки здати на металобрухт. Але обравши послугу викупу авто на запчастини, ви повернете собі приблизно на 60% більше грошей.
Якщо ваша машина потрапила в ДТП і не підлягає відновленню, максимальну суму за неї можна виручити тільки самостійно знявши і розпродавши деталі. Але зробити це здатний далеко не кожен автолюбитель.
Деякі компанії скуповують транспортні засоби всіх марок, моделей і років випуску в будь-якому стані: старі, цілі, биті, зламані чи не на ходу, після ДТП, на єврономерах, після аварії, нерозмитнені, з-під таксі, із загубленими документами та інші.
Що стосується вартості, то вона встановлюється індивідуально в кожному конкретному випадку. Розмір виплати може залежати від загальних характеристик транспортного засобу і його стану.

Що впливає на ціну авто при розбиранні

 • Популярность моделі
 • Оригінальні (рідні) деталі чи ні
 • Рівень зносу запчастин
 • Можливість поставити отримані деталі на інші марки
 • Чи випускаються ще машини в такій же комплектації (рестайлінгу, поколінні)
 • Технічний стан автомобіля до поломки (якщо вона була)
 • Які запчастини вціліли, а які - ні
Чим популярніша модель і марка, тим вище попит на її деталі і тим більше буде сума за викуп машини на запчастини. Вартість підвищується і в тому випадку, якщо деталі взаємозамінні з іншими марками. Також буває, що чим старше авто, тим краще. Наприклад, знайти комплектуючі для 10-річного транспортного засобу не завжди просто, тому автовласники таких же машин буквально полюють за подібними запчастинами.

Якою може бути процедура скупки автомобілів на розбирання

1. Зазвичай попередньо компанії просять заповнити заявку, де вказуються такі параметри: марка і модель, рік випуску, стан авто та контактний номер телефону (оцінка буде більш точною, якщо ви прикріпите ще й кілька чітких фото транспортного засобу). 2. Експерти дають свою попередню оцінку. Якщо продавець авто на розбирання згоден з умовами - за машиною відправляють евакуатор. 3. Після діагностики на місці фахівець називає фінальну вартість.  
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Loading...