15.09.2021

Правильно і безпечно продати автомобіль – інструкція від компанії TopVykup

Ніколи раніше не займалися продажем транспортного засобу? Ласкаво просимо в новий чудовий світ, де вас чекає серйозна конкуренція і ... шахраї. Розповідаємо, як правильно продати машину в Україні, уклавши вдалу і безпечну угоду.

Як правильно продавати автомобіль: підводні камені

Почнемо з простого - вартості. Ось що потрібно пам'ятати:
 • Ціни на вторинному ринку підвищуються набагато повільніше, ніж на первинному ринку. Швидше за все, продавши стару машину, вам доведеться доповісти ще стільки ж, щоб дозволити собі новеньку з салону.
 • Якщо хочете продати швидше, доведеться нормально скинути в ціні. Термін реалізації і вартість - фактори взаємопов'язані.
 • Ваше авто, швидше за все, нічим не унікальне. Якщо, звичайно, ви не продаєте колекційну модель. У всіх інших випадках завжди знайдеться інший власник, у якого пробіг по транспортному засобу менше, масло мінялося частіше і т. д. Тому оцінюйте свою "ластівку" максимально об'єктивно.
 • Поставили круті диски? Перетягнули салон натуральною шкірою? Це практично нікому не важливо і ніхто за тюнінг переплачувати не збирається. Для покупця важливо технічний стан авто, пробіг і заводські модифікації.
До речі, про те, як правильно продати автомобіль з пробігом. Експерти відзначають, що на кілометраж понад 100 тисяч кілометрів у покупців варто психологічний бар'єр. Машина з таким пробігом серйозно падає в ціні (виняток - комерційний транспорт). Найсерйозніші підводні камені при продажу авто криються в документах і передачі грошей. Ніколи не продавайте транспортний засіб через довіреність без договору купівлі-продажу (ДКП) і без вписання в паспорт машини (ПТЗ) даних про нового власника. Інакше вам можуть загрожувати судові розгляди, якщо наступному власнику за вашими документами буде проданий іншій, хоч і схожий автомобіль зі зміненими маркувальними даними. Зберігайте один екземпляр ДКП із зазначенням часу здійснення угоди - це ваша захист від ситуації, коли новий власник не поставив авто на облік і на ваше ім'я надходять штрафи за порушення правил дорожнього руху. Як безпечно продати автомобіль? Щоб при передачі грошей вам не підсунули фальшиву готівку, краще домовитися про переведення суми на банківський рахунок: з карти на карту, через касу банку або готівкою через термінал.

Як правильно продати стару машину: оголошення та документи

Як встановити ціну, скласти оголошення, підготувати документи і сам автомобіль.
 • Ціна на авто повинна бути об'єктивною. Враховуйте стан транспортного засобу, регіон продажу, популярність моделі і навіть колір. І відразу вирішіть, скільки можете поступитися, - торгуватися з вами точно будуть.
 • Оголошення - ваша перевага. При наявності машини "як у всіх" єдиний спосіб виділитися серед конкурентів - створити привабливе оголошення. Його особливості: багато якісних фотографій і докладний опис. Розкажіть, де автомобіль їздив і обслуговувався, що ремонтувалося. І не скупіться на просування оголошення на сайті.
 • Документи повинні бути повними. Ставте печатки в сервісній книжці або як мінімум зберігайте накладні про обслуговування авто на офіційному сервісі. Хороша сервісна історія - ще одна перевага. Ідеально, якщо останній техогляд проводився незадовго до продажу: так покупець впевнений, що пізніше він не виявить приховані дефекти, тобто довіра до вас підвищується.
Перелік документів для продажу машини:
 • паспорт та ідентифікаційний номер (ІПН);
 • техпаспорт на транспортний засіб;
 • документ про право власності (договір купівлі-продажу, дарча, нотаріальний договір або інший документ, якщо такий є в наявності);
 • при оплаті податків з продажу - офіційна оцінка вартості авто.
Розглянемо інші моменти, як правильно продати автомобіль в Україні. Зокрема підготовку транспортного засобу.

Як продати машину правильно: передпродажна підготовка авто

Як відзначають експерти, власники рідко заморочуються з передпродажною підготовкою транспортного засобу. При цьому фахівці рекомендують не шкодувати грошей і сил, щоб привести машину в порядок: це збільшить шанси на продаж. Перелік обов'язкових дій:
 • Миття та полірування. Можна зробити самостійно або довірити професіоналам. Мийка зробить автомобіль доглянутим, а полірування візуально оновить лакофарбове покриття і приховає дрібні подряпини.
 • Хімчистка салону. Включає чистку сидінь, багажника, дверей, пластикових поверхонь, оббивки. Позбавить від плям, неприємного запаху, зробить салон комфортнішим.
 • Дрібний ремонт. Технічний стан безпосередньо впливає на ціну транспортного засобу. Експерти радять перед показом авто перевірити, як працює двигун, замінити свічки запалювання і все перегорілі лампочки, по можливості позбутися від невластивих звуків і скрипів при гальмуванні, перевірити запобіжники і чи не стукають чи кардани. А також залити бензин хорошої якості, щоб двигун працював рівніше.
Ще кілька порад, як правильно продати свій автомобіль: якщо салон виглядає відверто б / у, додатково можна змінити чохли на сидіннях; фарбування та відновлення дисків теж здатні підвищити вартість машини.

Як правильно продати свою машину: комунікація

Навіть якщо у вас детальний текст оголошення, який чіпляє, якісні фотографії, дуже адекватна вартість, погана комунікація може відлякати потенційних покупців. Завжди варто нагадувати собі, що ви більше зацікавлені в угоді, ніж людина, яка подзвонила по оголошенню. У останнього завжди кілька варіантів на розгляді. Тому ще одна рекомендація, як правильно продати машину б / у, - проявляти чуйність, бути ввічливими, завжди давати детальну інформацію, відповідати на дзвінки, а якщо на момент дзвінка зайняті, обов'язково передзвонювати після. Постарайтеся створити максимально приємне враження про себе, і тоді ви, швидше за все, запам'ятається потенційному покупцеві.

Як безпечно продати машину: оформлення документів і передача грошей

Угода повинна бути тільки офіційною. Так ви убезпечите себе від шахраїв. Наполягайте на укладенні та нотаріальному засвідченні ДКП і постановки автомобіля на облік новим власником (щоб не оплачувати чужі штрафи). Коли і як організувати передачу грошей? Варіантів багато, ось два найбільш поширених:
 • Отримання грошей при укладанні договору купівлі-продажу у нотаріуса. Ви віддаєте ключі, покупець вам - оплату.
 • Отримання грошей після переоформлення документів в МВС. Тільки якщо ви готові простояти кілька годин в черзі.
Розрахунок може бути готівковим і безготівковим. Другий вважається більш безпечним і швидким. Якщо забираєте готівку, організуйте передачу в надійному місці зі свідками, перевірте купюри на справжність і кілька разів перерахуйте. При перевезенні великої суми скористайтеся послугами охорони або візьміть з собою пару міцних друзів.

Висновок

Коротко підсумуємо, як безпечно продати машину в Україні:
 • Об'єктивно оцінюйте вартість свого транспортного засобу. Якщо трохи скинете, продасте швидше.
 • Створіть оголошення, що чіпляє з великою кількістю якісних фото.
 • Хороша і максимально повна сервісна історія - ваша перевага.
 • Не нехтуйте передпродажною підготовкою - авто отримає більш привабливий вигляд, і на нього зверне увагу більше потенційних покупців.
 • Переконайтеся, що у вас на руках всі необхідні документи.
 • Завжди будьте чемними і комунікабельними, чітко відповідайте на всі питання.
 • Укладайте угоду тільки офіційно з нотаріальним посвідченням ДКП і зняттям машини з обліку.
 • Вибирайте безготівковий розрахунок - він більш безпечний.
Поєднання всіх цих факторів допоможе вам швидко, вигідно і безпечно продати свій старий автомобіль.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...