04.10.2021

Нерозмитнені авто: плюси і мінуси – рекомендації від компанії TopVykup

Содержание статьи:

Авто на Єврономер, євробляхи або нерозмитнені машини - як тільки не називають в народі авто з іноземною реєстрацією. Останні 4-5 років питання про автомобілі з ЄС все ще актуальний в Україні. І хоча колишній ажіотаж на євробляхи поволі стихає, але водії, які збираються купувати новий автомобіль, все ще задаються питанням, дивитися в бік машин на єврономерах чи ні. У цій статті постараємося стисло відповісти на популярні питання, що стосується актуальності і рентабельності покупки авто з Європи.

Євробляхи: плюси і мінуси авто на єврономерах

Плюсияк купити нерозмитнену машину
 • Вартість. Авто на єврономерах обійдеться в кілька разів дешевше, ніж аналогічний автомобіль (марка, модель, рік випуску, ті ж робочі характеристики) з українською реєстрацією. Наприклад, авто з українською реєстрацією за 10-13 тис. євро в Європі можна придбати за 3-5 тисяч євро. Навіть, якщо додати сюди оплату 500-1500 євро за послуги компанії, яка буде займатися підбором і транзитом машини, все одно виходить набагато дешевше. А ось коли справа дійде до розмитнення в Україні, тут потрібно прораховувати рентабельність закордонної покупки.
 • Хороша ймовірність знайти «не вбитий» автомобіль з пробігом. Обов'язкове сервісне обслуговування, регламентоване ТО і відмінні дороги - це також плюс на користь євроблях. Чи можна купувати авто на єврономерах з такої точки зору, - однозначно так.
 • Авто на єврономерах може стати донором для вашого авто. Двигун, коробка передач і навіть неторкані крила, все це можна зняти з одного транспортного засобу і переставити на інший. Причому, вартість повноцінного авто з ЄС обійде мало не наполовину, а то й третину ціни, яку доведеться заплатити за аналогічний набір старих запчастин в Україні.
Мінуси
 • Легалізація ввезення і права власності. Найчастіше автомобілі на єврономерах ввозять в режимі транзиту або тимчасового ввезення, щоб не платити митний збір. Згідно із законодавством України, автомобіль в режимі транзиту може легально перебувати на території країни до 10 днів. Тобто у власника є до 10 днів, щоб розмитнити і зареєструвати авто після перетину кордону. Згідно ж режиму тимчасового ввезення, автомобіль може перебувати в країні легально до 12 місяців або до 3 років, однак власником такого ТЗ повинен бути нерезидентом країни (приватна особа або компанія відповідно). У другому випадку, перед тим, як купити нерозмитнену машину, автомобіль необхідно зареєструвати на закордонну компанію або іноземця. Фактичний власник-українець в такому випадку вказується в техпаспорті авто і їздить на ньому за дорученням. Документальним оформленням питання, як правило, займаються компанії або приватні особи, які й організовують підбір автомобіля і доставляють його в країну. Вартість і легальність всіх документів залишається під питанням. До того ж у разі тимчасового ввезення фактичний власник - не ви.
 • Штраф за нерозмитнений ТЗ. З 1 січня 2020 року в Україні почали діяти санкції за їзду на нерозмитненому авто - 170 000 гривень та конфіскація авто. А також, якщо в питанні був задіяний іноземний громадянин в комерційних цілях, додатковий штраф 34 000 гривень.
 • Пошук закордонного власника авто. Мова йде про покупку авто на єврономерах з рук в Україні. Щоб законно розмитнити і оформити авто, потрібно не просто віддати належну суму «фактичному» власнику. Слід знайти його останнього закордонного власника, оформити договір купівлі-продажу, зняти з обліку і тільки після цього в режимі імпорту робити розмитнення і оформлення в Україні.

Чи варто купувати авто на Єврономер в 2021 році?

Якщо мова йде про покупку в режимі імпорту і подальшого розмитнення, то чому б і ні. Закордонний ринок уживаних авто має куди більш об'ємну пропозицію, ніж в Україні. У тому ж випадку, якщо вам цікаво, чи варто купувати нерозмитнене авто в Україні і продовжувати на ньому їздити на «безквиткових» підставах, то ні. З дня на день може початися масове штрафування автомобілів з іноземною реєстрацією, і є велика ймовірність отримати штраф 170 000 гривень з конфіскацією автомобіля.

Як правильно купити і оформити евробляху в Україні?

Схеми, за якими євробляхи ввозяться в Україну напівлегально ми розповіли. А ось орієнтовна схема, по якій необхідно переоформляти автомобіль з іноземною реєстрацією: чи варто купувати евробляху
 • Домовитися про продаж з українським «власником»;
 • Знайти офіційного закордонного власника;
 • Оформити легальний договір купівлі-продажу;
 • Зняти авто з обліку за кордоном;
 • Заїхати в Україну в режимі транзиту;
 • Протягом 10 днів після в'їзду розмитнити авто, пройти сертифікацію машини на відповідність євростандарту по викидах, зареєструвати і поставити на облік авто.

Як їздити на нерозмитнених авто в Україні?

Якщо ж ви все-таки зважитеся взяти автомобіль на Єврономер і обійтися без реєстрації і розмитнення, то, як ми і говорили раніше, у вас є кілька варіантів:
 • заїхати в країну на нерозмитненому авто в режимі транзиту і виїжджати / заїжджати в Україну кожні 10 днів;
 • оформити авто на нерезидента країни або закордонну компанію і їздити по техпаспорту або довіреності.
На закінчення відзначимо, що і в першому і в другому випадку у вас є великий шанс потрапити під державні санкції, отримати штраф з конфіскацією авто. Тому, якщо ви і замислюєтеся, чи варто брати нерозмитнене авто, то краще його купувати з метою безпосереднього розмитнення найближчим часом.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...