15.09.2021

Як перевірити реальний пробіг автомобіля?

Згідно з деякими даними, близько 30% одометрів на старих авто, виставлених на продаж, показують менший пробіг, ніж він є насправді. Так, продавці нерідко відкручують кілометраж, щоб продати машину подорожче. Як перевірити пробіг автомобіля і виявити обман?

Реальний пробіг: чому він важливий

Вважається, що заочно оцінити технічний стан транспортного засобу можна за двома показниками: датою випуску і пробігу. Середньостатистична машина по місту проїжджає близько 20 тисяч кілометрів за 1 рік. Звичайно, якщо мова не йде про авто для таксі - в цьому випадку показники становлять до 100 тисяч кілометрів на рік. Тобто, знаючи, скільки транспортний засіб був в особистому користуванні, можна приблизно розрахувати реальний пробіг. Наприклад, якщо машині три роки, то на одометрі має показувати приблизно 60 тисяч кілометрів. Також враховуйте, що у бюджетних марок після 150 тисяч кілометрів, як правило, починаються проблеми з двигуном. У більш дорогих - ті ж проблеми після 200-250 тисяч кілометрів. Як бачимо, при покупці дуже важливо знати, як перевірити реальний пробіг автомобіля.

Як скручують пробіг: методи

Підкрутити одометр, щоб він показував більш привабливі цифри, досить просто. Найлегше зробити це на старих транспортних засобах без електроніки. Для цього умільці демонтують приладову панель, розбирають спідометр і встановлюють необхідне значення, після чого повертають приладову панель назад. Неважко скрутити одометр і на бюджетних іномарках з електронікою. Знімається приборка і підключається бортовий комп'ютер до ноутбука з встановленою програмою для таких цілей або до програматору. У дорогих машинах для відмотування електронного лічильника назад необхідний спеціальний прилад. Якщо продавець не може зробити все самостійно, він звертається в спеціалізовану компанію. Зараз таких фірм, готових за грошову винагороду скорегувати кілометраж, дуже багато. Тому, щоб не попастися на виверти шахраїв, читайте далі, як перевірити пробіг авто.

Як перевірити, чи скручений пробіг

Варіанти перевірки реального пробігу наступні:
  • за документами і офіційними базами;
  • по електроніці машини;
  • за непрямими ознаками при огляді автомобіля.

Як перевірити реальний пробіг авто за документами і базами даних

Перший спосіб - вивчити сервісну книжку транспортного засобу. Звертайте увагу на позначки про виконані техогляди. Інформація про пробіг також може зберігатися в базі СТО. Другий спосіб, як перевірити пробіг авто з Кореї і будь-якої іншої країни, - по VIN-коду. Абревіатура VIN розшифровується англійською, як vehicle identification number. Це 17-значний ідентифікаційний номер транспортного засобу з цифр і букв, який можна знайти на головних частинах кузова і шильдиках. Знаєте його, значить висока ймовірність, що зможете дізнатися і реальний кілометраж машини. Але для отримання інформації про пробіг потрібно мати доступ до бази даних виробника. Де його взяти? Є кілька варіантів:
  • Звернутися в офіційний дилерський центр. Наприклад, в базі даних Volkswagen і BMW зберігається інформація по кожній випущеній і проданій машині: країна і рік випуску, комплектація, дата покупки, всі виконані сервісні роботи, пробіг на момент СТО та інші дані. Однак отримати інформацію у дилера практично неможливо - зазвичай вона не розголошується. Але іноді така послуга доступна за певну плату.
  • Зайти на платний онлайн-сервіс даних про автомобілі. Це ще один спосіб, як перевірити пробіг авто в Україні. Є кілька сайтів, які надають інформацію по транспортних засобах за грошову винагороду. Знайти їх в інтернет нескладно.
А як же дізнатися сам VIN-код? Продавець навряд чи скаже його вам. Подивитися його можна лише при особистому огляді машини. Замовте діагностику - так ви і VIN-код дізнаєтеся, і будете мати уявлення про реальний стан автомобіля. Так, доведеться заплатити фахівцеві. Але витрачені на діагностику гроші дозволять купити нормальний транспортний засіб без прихованих дефектів.

Як перевірити скручений пробіг по електроніці

Експерти сходяться на думці, що хоч недобросовісні продавці і скручують одометри на машинах з електронікою, але роблять це рідко. В першу чергу тому, що не кожен знає, як це виконати. У деяких іномарках можливість залізти в "мозок" авто без відповідного заводського обладнання взагалі нереальна. Але навіть якщо зловмисники все-таки підкрутили кілометраж, їх можна зловити за руку. Для цього достатньо підключити бортовий комп'ютер до пристрою для діагностики в сервісному центрі: він фіксує всі виконані дії. Також при копанні в одометрі ряд датчиків може сигналізувати про помилку - це вірна ознака того, що в борткомп’ютері попорпалися. Вважається, що найскладніше підробити дані про кілометраж в моделях BMW.

Як перевірити машину на пробіг при огляді

А зараз ви дізнаєтеся, як перевірити, чи не скручений пробіг, за непрямими ознаками. Видати зловмисника може сам автомобіль, точніше - стан його деталей і салону. Звертайте увагу на наступні показники:
  • Шини. Один комплект гуми (неважливо, зимової або літньої) витримує п'ять сезонів або близько 50 тисяч кілометрів. Транспортний засіб, випущений менше п'яти років тому, має ще їздити на заводських шинах.
  • Гальмівні диски. Служать приблизно 80-120 тисяч кілометрів, потім їх пора міняти. Якщо диск менше 10 мм, а фаска диска велика, реальний пробіг автомобіля від 100 тисяч кілометрів. Якщо диски нові, швидше за все, їх поміняли, і кілометраж ще більше.
  • Салон. Перевірка реального пробігу авто за станом салону полягає в огляді керма (через 50 тисяч кілометрів покриття починає блищати засаленої поверхнею, а через 100 тисяч кілометрів - тріскається і відшаровується). Накладки на педалі стираються через 100 тисяч кілометрів, дірки в водійському килимку з'являються після 70 тисяч кілометрів.

Як перевірити рідний пробіг авто: гарантії результату

Крім перерахованих вище способів, існує ще маса методів, як перевірити змотаний пробіг. На жаль, жоден з варіантів, доступних сьогодні, не дає 100% результат. Тому, при виборі машини орієнтуйтеся не тільки на кілометраж, але і на інші ознаки. І не скупіться на діагностику до покупки автомобіля.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...