04.10.2021

Чи можна продати машину по техпаспорту – відповіді від компанії TopVykup

Содержание статьи:

Як відомо, машина - комфортний засіб пересування. А в сучасному світі - це одне з незамінних транспортних засобів. На авто куди зручніше і швидше дістатися в потрібне місце, не витрачаючи багато часу на очікування громадського транспорту. Процес купівлі-продажу автомобіля вимагає великих енергетичних, емоційних затрат і матеріальних вкладень. Останнім часом продавці автомобілів пропонують придбати транспортний засіб за відносно низькою ціною тільки за технічним паспортом. Продаж авто по техпаспорту фактично здійсненний і не має юридичних заборон. Можливість придбати дорогу річ за заниженою ціною викликає чимало спокус, але ще більше питань. Що значить продаж авто по техпаспорту? І як в такому випадку переоформити автомобіль? Ви зможете знайти відповіді на ці та інші питання в нашій статті.

Як відбувається продаж машини по ТП?

продаж авто по техпаспорту без зняття з облікуПродаж автомобіля за техпаспортом відбувається елементарним чином. Транспортний засіб в комплекті з технічним паспортом - в обмін на гроші. Ніяких квитанцій і чеків, ніяких договорів купівлі-продажу. Простий взаємообмін. Без будь-яких документів, які підтверджують факт продажу-купівлі транспортного засобу. Продаж автомобіля за техпаспортом відбувається без зняття з обліку. А сам процес продажу авто по техпаспорту відбувається в максимально короткі терміни. Існує ряд пояснень, чому машину продають тільки по техпаспорту:
  • По-перше, хочуть уникнути тяганини з відвідуванням всіляких інстанцій.
  • По-друге, не хочуть витрачати час на оформлення документів.
  • По-третє, є темні плями в історії транспортного засобу.

Які є ризики?

При продажу авто по технічному паспорту ціну значно занижують. І це дуже заманливо. Але, перш ніж зробити таку покупку, потрібно зважити всі плюси і мінуси. Ось кілька причин, чому власники продають машину по ТП:

Машина викрадена і знаходиться в розшуку

Автомобілі, які продають по техпаспорту продають за спокусливо низькою ціною. Але таке авто може бути викрадене і продається шахраями. Можливо колишній власник вже написав заяву в правоохоронні органи. А новоспеченим «господарям» нічого не залишається, як швидко продати авто по техпаспорту.

Перед вами автомобіль-копія

Шахраї знаходять автомобіль ідентичний викраденому. Потім копіюють його номера і підробляють документи. Автомобіль в такому разі не знімається з обліку в сервісному центрі МВС.

Авто взято в кредит

У технічному паспорті не ставлять відміток про кредит. Якщо колишній господар придбав транспортний засіб в кредит і не закінчив його виплату, то авто можуть забрати за борги, тому важливо не потрапити і на такі хитрощі. Варто зазначити, що закони скасовують так само швидко як і їх приймають. Продаж авто за технічним паспортом можуть в будь-який момент скасувати. У такому випадку, навіть якщо з придбаним авто все в порядку, вам все одно доведеться пройти повноцінну процедуру реєстрації, щоб узаконити право власності на авто.

Наслідки для покупцяпродаж авто по техпаспорту

  • Втративши техпаспорт, ви не зможете довести право власності на транспортний засіб.
  • Якщо ви власник автомобіля за технічним паспортом, то не зможете поміняти колір кузова або утилізувати транспортний засіб.
  • Якщо ви купили авто за техпаспортом, то не зможете перетнути кордон.
  • Ви не зможете самостійно зняти автомобіль з обліку, оскільки технічний паспорт автомобіля виписаний на ім'я попереднього власника.
  • Ви не будете отримувати повідомлення про накладення штрафів, тому, що повідомлення буде отримувати юридичний власник авто.
  • Вас можуть звинуватити в крадіжці автомобіля, якщо він знаходиться в розшуку, а авто повернуть його колишньому власникові.
  • Куплене вами авто перейде у спадок родичам юридичного власника, після його смерті.

Наслідки для продавця

Якщо ви юридичний власник автомобіля і вирішили продати його за технічним паспортом, то все одно продовжуєте нести за нього юридичну відповідальність. Ви в особі юридичного власника відповідаєте за оплату штрафів, оскільки сповіщення про штрафи будуть приходити на ваше ім'я. У разі потрапляння автомобіля в ДТП всі претензії будуть до вас, як до юридичного власника. Ви, як юридичний власник, не зможе зняти автомобіль з обліку без наявності машини і технічного транспорту. Якщо машину кілька разів поспіль продадуть по техпаспорту, то вам знайти транспортний засіб буде вкрай складно. Сподіваємося, що стаття допомогла розібратися, що означає продаж авто по техпаспорту. Перед продажем або купівлею автомобіля таким способом рекомендуємо зважити всі «за» і «проти» і прийняти правильне рішення. Зрозуміло, що найнадійніший спосіб продажу або покупки автомобіля з оформленням всіх необхідних документів. Часу і витрат відносно більше, але проблем згодом менше. До того ж сучасні сервісні центри МВС працюють дуже оперативно і купівля-продаж авто займає всього пару годин з отриманням нового номерного знака.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...