04.10.2021

Як дізнатися все про машину по VIN-коду – рекомендації від компанії TopVykup

Содержание статьи:

В ДТП не була, в службах таксі не використовувалася, «я дійсно перший / другий власник». Існує безліч класичних виразів, які звучать під час продажу авто, як мед для вух. Але ось що з цього правда, а що ні, не завжди можна зрозуміти навіть будучи просунутим знавцем автомобілів. В такому випадку vin-код авто зможе розповісти все і навіть більше про історію конкретного транспортного засобу. В тому числі й автомобіля, що купується в Європі. У цій статті ми розглянемо, що ж таке вінкод авто, що він може розповісти про ТЗ і як перевірити машину по він коду онлайн (платно і безкоштовно).

Що таке VIN код автомобіля?

VIN або ж Vehicle Identification Number - це унікальний ідентифікуючий номер авто або іншого транспортного засобу. Він складається з 17 різних символів, які несуть в собі інформаційне навантаження. Символьні знаки можуть розповісти про виробника і рік випуску автомобіля, а також про його ключові параметри (коробку передач, мотор і т.д.). В тому числі, по він коду можна дізнатися чи була машина в аварії. Залежно від моделі та виробника автомобіля таке символьне позначення наноситься на металеву табличку або ж викарбовується на елементах кузова, шасі транспортного засобу. Найчастіше виробники вказують VIN код на: що можна дізнатися по він коду
 • рамі дверей водія автомобіля (рідше на передніх пасажирських дверях);
 • кермовій колонці;
 • фронтальній частині мотора;
 • теплоізоляційній перегородці;
 • кронштейні біля радіатора;
 • інших нероз'ємних елементах транспортного засобу.
Крім цього VIN код обов'язково вказується в наступних документах:
 • в техпаспорті;
 • свідоцтві про реєстрацію авто;
 • страховому полісі;
 • талонах технічного огляду.
Як виглядає вин код? Це нерозривна комбінація букв латинського алфавіту (за винятком букв I, O, Q тому що їх легко сплутати з цифрами або між собою) і цифр (від 0 до 9). Як вже говорилося раніше, ВІН має довжину в 17 знаків. Код може зображатися без пробілів в один або два рядки. Отже, виявивши він код в документах або на транспортному засобі, можна дізнатися безліч важливих нюансів про «життя» конкретного авто. Однак до того, як перевірити машину по він коду, давайте розберемо, які саме дані можна отримати, знаючи цей унікальний номер авто.

Як пробити авто по він коду і що можна дізнатися?

Унікальний номер авто може сказати багато чого про автомобіль. Залежно від року випуску авто, країни, в якій автомобіль експлуатувався, і різновиду бази даних, VIN-код може дати користувачеві безліч корисної інформації. Далі розглянемо види даних, які опціонально можна дізнатися, маючи оригінальний він код машини. Ключова інформація, яку можна дізнатися за допомогою він коду:
 • тип транспортного засобу (модель, рік випуску, колір, завод збірки);
 • робочі характеристики авто (об'єм двигуна, тип коробки передач, кількість кінських сил, тип палива);
 • рік випуску;
 • кількість власників;
 • інформацію про можливі ДТП;
 • інформацію про можливі обмеження.
Деякі ресурси, крім основної інформації, можуть містити розширений перелік даних. Наприклад, сервісну історію та історію поломок, ймовірність скручування пробігу, звіт про приховані пошкодження, фотографії минулих періодів використання.

Як перевірити машину по він коду: огляд безкоштовних ресурсів

як перевірити автомобіль по вин кодуЦе зробити дуже просто. Досить знати сам унікальний 17-ти значний номер і мати доступ до інтернету. У мережі є безліч платних і безкоштовних ресурсів, які дозволяють отримати по vin коротку або повну інформацію про авто. У тому числі відмінний спосіб, як дізнатися бита машина чи ні. Це, наприклад, carfinder.ua. Ресурс працює з українськими базами даних автомобілів і дозволяє, в залежності від моделі та року випуску, визначити тип транспортного засобу, рік випуску, кількість власників, інформацію про можливі ДТП і обмеженнях. Цей варіант підійде вам, якщо ви бажаєте придбати старий автомобіль з українською реєстрацією. Також рекомендуємо при самостійній перевірці авто по вінкоду скористатися кількома безкоштовними сайтами. Для цього вводите в пошуковику відповідний запит. Якщо часу і ресурсів у вас недостатньо для самостійного пошуку, можна замовити у тих же інтернет-компаній платний звіт про перевірку авто по VIN-коду. Якщо автомобіль був придбаний в Європі (в тому числі і попереднім власником), рекомендуємо скористатися безкоштовною перевіркою VINa на міжнародному ресурсі. Наприклад, на vindecoderz.com. Правда, в цьому випадку вам знадобиться розуміння англійської мови або гугл-перекладач в сусідній вкладці. Ресурс досить простий в навігації і пошуку, і може розповісти про автомобіль багато цікавого. Крім ключової інформації, зашитої в код, сайт на нашій практиці видавав для деяких моделей авто участь в ДТП і судових розглядах через ДТП або ж заїзди на СТО для перевірки або заміни запчастин, а також факт відкликання виробником окремих елементів охолоджуючої системи двигуна. Так що ресурс, не дивлячись на безкоштовну основу, цілком корисний.

ТОП-5 ресурсів, де можна перевірити машину по він коду

Про деякі онлайн-майданчики, які дозволяють перевірити авто, ми вже говорили трохи вище в матеріалі. Для наочності і зручності використання ми об'єднаємо ці та інші ресурси в список. Копіюйте і використовуйте нашу підказку для перевірки авто, які цікавлять. carfinder.ua vindecoderz.com ua.vin-info.com ahelp.ua/vin.html carlife.in.ua Сподіваємося наш матеріал став для вас корисним і тепер ви знаєте, як перевірити автомобіль по vin коду самостійно без залучення третіх осіб і комерційних організацій. І на закінчення відзначимо, що деякі безкоштовні ресурси можуть надавати розширені звіти по ВІНу, але вже за додаткову плату. Тут, як то кажуть, вирішувати вам. Якщо отриманої інформації з відкритих джерел вам досить, то можливо в додаткових послугах і не буде сенсу.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...